شنیده بودم سوره هود پیامبر را پیر کرده اما به غلط فرض می کردند مفسران به خاطر آیه های عذاب بوده

امسال قاسمیان طور جگر سوزتری تاریخ را و تمدن را و حرکت و استقامت را تفسیر کرد که به معنای پیر شدن پیامبر خیلی نزدیکتر بود!

گفت غرض از این هزار سال انتظار برای ظهور منجی همان چیزی است که پیامبر را پیر کرد.همان چیزی است که انقلاب را قبول دارد ولی کودتا را نه

همان چیزی است که نمی گذارد تا جایی که بتواند نمی گذارد عثمان با شورش و چیزی شبیه کودتا از میان برداشته شود تا از هوچی گری و پیرهن عثمان سازی جلوگیری شود نه برای این که آبروی جناح عدل حفظ بشود و رومه های زنجییره ای نتوانند زر مفت بزنند برای این که عقول و منطق و مشی مردم هماهنگ بشود برای این که مردم همراه شوند و این که مردم همراه بشوند با یک انقلاب جهانی به ساعت ما شیعه ها هزار و اندی طول کشیده است و اگر حالا هم قرار است نسیم فرجی بوزد باید یادمان باشد که قضیه هم پیر آدم را در می آورد بس که انقلاب است و جهاد است و از کربلا آب می خورد و خطری است و هم قرار است پیررمان کند چون پابپای عقول خزان زده مردم باید حرکت کنیم مردمی که ممکن است مرتضی پاشایی را امروز و فردا کس دیگری را تتلو را یا هر کسی را انقدر فالو کنند که امر مشتبه بشود امام کیست؟

این نه برای این است که بگرخیم برای این است که حداقل خودمان را از خیل مردمی که نمی فهمند و دنباله روی می کنند نمی فهمند و دنباله روی نمی کنند نمی فهمند و کوفی می شوند مردمی که خوبند نخبه اند برجسته اند و کوفی می شوند جدا کنیم اگر می توانیم و این خدایی ضجه ندارد؟

هزار سال دیگر هم که برای چیزی که خدا و حسین نوشتند و بچه ها و یاران پرداختش کردند و شخصیت پردازی و زاویه دید و درونمایه و سبک و امضا را با عظمتی معادل عظمت قرآن تکمیل کردند گریه کنیم هنوز ممکن است نفهمیده باشیم نه که سخت باشد که ما سختیم که ما راه افتادنی نیستیم که ما جز مردمی هستیم که توی شهرمان دو  طفلان مسلم بس که بی پناهند بعد از یکی دو ماه تعقیب و گریز سر بریده می شوند و ما نمی فهمیم!

فهرست این نمی فهمیم ها بعلاوه علاقه حضرت باری به این که حتما تا جایی که ممکن است عده بیشتری از ما بفهمیم پیامبر را به فریاد درآورد وای که این همه پیرم کرد!

و من پیر شدم از این که رهبران جامعه ام انقلاب را کرده اند توی قوطی ودسترنج همه این شلوغ کاریهای پنجاه و بلکم شصت سال اخیر شده این که حکومتی برود و حکومت دیگری بیاید کارهایی را که حکومت قبلی داشته با کمک خارجی ها نرم و روی غلطک انجام می داده با سختی و ذلت پی بگیرد و تازه تحریمش هم بکنند که بگوید غلط کردیم کلا خودمان و هفت جد و آبادمان اما به قول قاسمیان این انقلاب کردن از آن کارهایی نیست که دکمه غلط کردم برایش گذاشته باشد سنت تاریخ! یا کاری که کردی را تا آخر تا استقرار حکومت حق در کل زمین ادامه می دهی یا میدهندت استکباره بخوردت تا دیگر از این غلط ها نکنی

برادرم قاسمیان تو هم پیرمان کردی بس که شیرمان کردی که بجهیم و بدریم پرده براندازیم و فلک را  سقف بشکافیم اما کردیمان توی قوطی این که حرف بشنوید و خارج نزنید!

یک سری باید به قرارگاه امام رضای تو بزنیم ببینیم این حرکتهای از پایین به بالای تو چه طوری است! به درد تز  دادن و مدینه ساختن می خورد یا نه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها